strona główna | bip

Pomagajmy innym


OD WRZEŚNIA 2013 KONTYNUUJEMY AKCJĘ ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK DLA TRÓJKI PODOPIECZNYCH FUNDACJI POLSKICH KAWALERÓW MALTAŃSKICH. MOŻNA POMÓC W KOSZTOWNYM LECZENIU I REHABILITACJI. CZEKAMY NA KAŻDEGO KTO ZECHCE PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI.

Na pomoc czekają:

 

   Dominik Bzducha    

          Dominik od urodzenia choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe. Od tego czasu musi zmagać się z trudnościami rehabilitacji i związanymi z chorobą operacjami i pobytami w szpitalu. Dzięki wsparciu i pomocy rodziców podołał już wielu przeciwnościom, rozwija się społecznie. Niestety aktywność ta jest w znacznym stopniu ograniczona z powodu trudności z poruszaniem się. Większość czasu spędza w  domu, jeśli jest taka konieczność przy wsparciu rodziców wydostaje się z mieszkania. Pomoc w zakupie windy znacznie zwiększy swobodę i niezależność w dalszym  radzeniu  sobie z chorobą i wyzwaniami jakie czekają na Dominika w dalszym życiu.    

          

   
    Artur Petryka    

     Artur Petryka cierpi na autyzm, jest niezwykłym dzieckiem w zwyczajnym świecie. Autyzm to nie choroba, to upośledzenie lub problem rozwojowy, który rozwiązuje się wraz z wiekiem oraz dzięki pomocy. Pieniądze uzbierane ze zbiórki nakrętek zostaną przeznaczone na koszty związane z rehabilitacją Artura.

   
   Wojtek Podstolski    
    Wojtek od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Życie utrudniają mu też inne dolegliwości takie jak: wada wzroku, zaburzona mowa. Mimo niepełnosprawności  jest mądrym, wrażliwym i bardzo pogodnym chłopcem, który pragnie żyć chociaż podobnie, jak inni. Uczy się w szkole specjalnej (obecnie 3 klasa gimnazjum). Przeszedł skomplikowaną operację ortopedyczną, co pozwoliło mu stanąć na nogach i poruszać się z balkonikiem. Niestety, jego przyjacielem jest także inwalidzki wózek.  Jest nieustannie, kosztownie leczony i rehabilitowany. Przyświeca mu myśl,  że hojni, dobrzy ludzie przyczynią się do jego sukcesu, czyli większej sprawności.    

 

 

 

 

 Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich przy ul. Miłej 17

              Szczegółowe informacje pod nr. tel.:   603 952 902 lub 48 363 22 82

   
       

 

 

 

 

 

 PARTNERZY