Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Obchody XXI Dnia Papieskiego pod hasłem „Nie lękajcie się!”.

Obchody XXI Dnia Papieskiego pod hasłem „Nie lękajcie się!”.

22 października w naszej szkole Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowali i przeprowadzili obchody XXI Dnia Papieskiego pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Celem akcji jest wsparcie zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Ze wsparcia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” korzysta rocznie blisko 2 tys. osób z całej Polski. Stypendia są przyznawane już od VII klasy SP i mogą być kontynuowane aż do zakończenia studiów. Dzień Papieski to dzień radości, pamięci o Papieżu Polaku, w łączności z obecnym Ojcem Świętym. 21 października Wolontariusze naszej szkoły zorganizowali kwestę, a dzień później uroczysty apel, którego celem było przypomnienie postaci Wielkiego Polaka. W ramach kwesty uzbieraliśmy 262zł 54gr., które zostały przekazane na konto Fundacji.

Dzieło to można wspierać nie tylko w październiku, ale też przez cały rok, przelewając dowolną kwotę na nr rachunku: 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582 lub SMS o treści: „STYPENDIA” na nr 74 265.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!