Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » „RADOMSCY TROPICIELE KSIĄŻEK” na kolejnym spotkaniu autorskim.

„RADOMSCY TROPICIELE KSIĄŻEK” na kolejnym spotkaniu autorskim.

RADOMSCY TROPICIELE KSIĄŻEK” na kolejnym spotkaniu autorskim.

27.03.2023 r. odbyło się kolejne spotkanie autorskie, na które Miejska Biblioteka Publiczna (organizator Tropicieli) zaprosiła tym razem, najmłodszych uczestników konkursu - uczniów klas II i III.

Spotkanie zorganizowano w PSP nr 4 w Radomiu. Autorka konkursowej książki – „Niezły bigos” – Justyna Zaręba, absolwentka studiów pedagogicznych opowiadała o swojej twórczości i wyjaśniała, skąd czerpie pomysły literackie. Odpowiadała na wiele pytań dzieci, dotyczących warsztatu pisarskiego. Książkowe pomysły „podrzuca” jej najczęściej czwórka własnych dzieci. Autorka pisze dla najmłodszych,  w wieku 5 do 11 lat. Jej książki próbują odpowiedzieć dzieciom na tysiące pytań „a dlaczego?” i starają się  jak najlepiej objaśniać im otaczający świat. Pokazują też, że dzieci widzą, słyszą i rozumieją więcej, niż się dorosłym wydaje. Książki Justyny Zaręby mają też na celu, uwrażliwienie młodych na złe traktowanie zwierząt i otaczającej nas natury.

Długa i ciekawa rozmowa autorki z dziećmi, wspólne zdjęcia oraz osobiste rozmowy pisarki z  „Tropicielami”zakończyły ten miły dla wszystkich dzień. Liczni uczestnicy przyszli z własnymi egzemplarzami książki - „Niezły Bigos”,które Pani Justyna Zaręba opatrywała imiennymi, bardzo osobistymi dedykacjami.