Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas I

Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas I

KLASY I DOŁĄCZYŁY DO GRONA
CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
(Wisława Szymborska)

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Mamy nadzieję, że takie przeżycie było udziałem uczniów klas I naszej szkoły, którzy 19.12.2022 r. (klasa I B) i 20.12.2022 r. (klasa I A) wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika.
     Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak dzieci złożyły przyrzeczenie, musiały wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, pokazać, że umieją już czytać i liczyć, słuchać uważnie i aktywnie uczestniczyć w spotkaniu oraz zapamiętać zasady korzystania z biblioteki. Nasi goście z tymi zadaniami poradzili sobie doskonale, dlatego skupione i poważne, uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały kolorowe legitymacje czytelnika z zasadami poszanowania książek.Wierzymy, że po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.