Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Wizyta w Publicznej Bibliotece dzieci z 2B

Wizyta w Publicznej Bibliotece dzieci z 2B

25 kwietnia dzieci z klasy 2b wybrały się do Publicznej Biblioteki mieszczącej się na osiedlu Michałów. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie pani bibliotekarka opowiedziała o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki i przedstawiła najciekawszy księgozbiór dla najmłodszych. Drugoklasiści  z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zadawali pani bibliotekarce różne pytania dotyczące liczby księgozbioru, najczęściej wypożyczanych tytułów. Pytali o najstarszą książkę. Uwagę uczniów zwrócił najmniejszy egzemplarz. - „Pan Tadeusz”.  Podczas wizyty dzieci otrzymały foldery.  Wizyta w bibliotece była dla uczniów wspaniałym doświadczeniem. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania. Uczniowie zapewnili, że wstąpią do grona stałych czytelników osiedlowej biblioteki.