Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » "Żyj zdrowo, jedz kolorowo!"

"Żyj zdrowo, jedz kolorowo!"

W piątek 8 października 2021 r. uczniom klasy 4a towarzyszyło hasło: „Żyj zdrowo, jedz kolorowo”. W ramach działań promujących zdrowe odżywianie uczniowie wraz z Wychowawczynią p. Beata Turzyńską przygotowali zdrowe drugie śniadanie. Podczas jednej godziny lekcyjnej powstały pyszne i kolorowe kanapki oraz słodkie, owocowe przekąski. Na przerwie odbyła się degustacja. Uczniowie przygotowali takie ilości jedzonka, że mogli podzielić się nim z innymi uczniami a także nauczycielami. Swą obecnością zaszczyciła nas też Pani Dyrektor Maria Kwiecień.

Zajęcia odbyły się w ramach udziału w programie „Owoce i warzywa w szkole”. Naszym celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania Uśmiech