Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Losy Pięciopsiaczków w wykonaniu uczniów klasy 1a

Losy Pięciopsiaczków w wykonaniu uczniów klasy 1a

Uczniowie klasy 1a poznali bohaterów lektury pt. „Pięciopsiaczki”. To wesoła książeczka, poprzetykana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas. Podczas omawiania lektury uczniowie stworzyli swoje pierwsze lekturniki, w których zapisywali najistotniejsze informacje o książce. Wspólnie stworzyli Pudełko lekturowe, do którego włożyli skarby łączące się z treścią książki. W ten sposób wykazali się nie tylko znajomością lektury, ale również umiejętnością argumentowania przyniesionych rzeczy. Podsumowaniem wiedzy o lekturze było wykonanie przez każde dziecko Leporello czyli książeczki składanej w harmonijkę. Mamy nadzieję, że spotkanie z lekturą rozbudzi w dzieciach zamiłowanie do czytania.