Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » 1a w laboratorium Młodego Chemika

1a w laboratorium Młodego Chemika

Pracownia chemiczna dziś zamieniła się w laboratorium Młodego Chemika. To wszystko za sprawą Pani Małgosi Lichocie oraz Pani Oli Jamce, dzięki którym uczniowie klasy 1a zostali wprowadzeni w świat fizyki i chemii. Prostowali drut, który po wrzuceniu do gorącej wody powracał do pierwotnego kształtu, tresowali puszkę przy pomocy laski ebonitowej. Dowiedzieli się także, dlaczego piłeczka pingpongowa nie upada? Podzieleni na grupy samodzielnie wyczarowali tęczę w probówce. Dzięki użyciu sody, octu i wytwarzającego się dwutlenkowi węgla odkryli tajemnicę samopompującego się balonika. Podczas warsztatów nie mogło zabraknąć wulkanu, który skradł serca młodych chemików. Warsztaty dostarczyły wiele emocji i na długo zapadną w pamięci naszych dzieci.