Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Pocztówka dla weterana

Pocztówka dla weterana

Zadaniem uczestników jest napisanie listu lub samodzielne wykonanie kartki (laurki) ze słowami podziękowania, docenienia i wsparcia. Można również napisać pozdrowienia dla weteranów na pocztówce ze swojej miejscowości ( pocztówki nie adresujemy ani nie przyklejamy znaczka).

Szkoła przesyła zebrane prace w jednej, zbiorczej kopercie.
Proszę przynosić prace do świetlicy szkolnej.
Prace należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 7 maja 2021 roku.

Otrzymane prace zostaną skierowane do Instytucji - Partnerów Akcji i zostaną przekazane weteranom w kraju oraz tym, którzy obecnie pełnią służbę na misjach.
Kartki i listy z pewnością wywołają uśmiechy na twarzach Weteranów.
To okazja do kontaktu z tymi wyjątkowymi osobami i możliwość przekazania im kilku słów wdzięczności za udział w misjach. W prosty sposób możemy podziękować uczestnikom misji za ich odwagę i patriotyczną postawę.

ZAPRASZAMY DO UDZAIŁU W AKCJI
POTRZEBUJEMY DUŻO KARTEK - POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY :)
WETERANI CZEKAJĄ NA WASZE ŻYCZENIA
KLUB 18 BPD „Dom Żołnierza”

Materiały pomocnicze:
Być może wsparciem dla Państwa i zachętą do udziału w Akcji okażą się zaproponowane poniżej tematyczne materiały filmowe.

29. maja - Dzień Weterana - SZACUNEK I WSPARCIE - YouTube
Dzień Weterana SZACUNEK & WSPARCIE!!! - YouTube

Przykładowe propozycje treści na kartkach

Szanowna Pani/Panie!
Mam na imię Jagoda i mieszkam w Bielsku-Białej. Pisanie do Pani/Pan jest dla mnie zaszczytem. Będąc tysiące kilometrów od domów, dbała/ dbałeś również o nasze bezpieczeństwo. Wiem, że wielu weteranów niejednokrotnie otarło się o śmierć. Szanuję Panią/Pana za odwagę i za siłę ducha. Życzę dobrych ludzi wokół, spokojnych dni, zdrowia i szczęścia.

Dzień dobry,
mam na imię Bartek, chodzę do VII klasy w Szczecinie. Często w krajach bardzo odległych od Polski realizował Pan zadania ochronne oraz niósł pomoc ludności dotkniętej kataklizmem lub wojną. Doceniam i dziękuję za to, że działał Pan dla dobra przyszłej Polski i nie tylko. Niech Pan pamięta, że jestem z Pana dumny. Życzę zdrowia, szczęścia i powodzenia w dalszym życiu.

Szanowny Żołnierzu,
Podziwiam Panią/Pana za tak dużą odwagę, która na pewno towarzyszy na misji i jest bardzo potrzebna. Dziękuje, że walczysz w dobrej sprawie. Doceniam Twoje poświęcenie i wysiłek. Życzę szczęśliwego powrotu do ojczyzny.
Antonina z Warszawy

Drogi Żołnierzu,
Chcę Ci podziękować, że walczysz teraz w sprawie dobra. Za wysiłek, rzetelność, trud i oraz za godność, z jaką nosisz mundur. Podziwiam Cię za Twoją odwagę, chęć bronienia innych i za to, że nie myślisz tylko o swoim bezpieczeństwie. Nigdy się nie poddawaj! Polska docenia Twoje poświęcenie. Szczęśliwego powrotu do kraju.
Tymoteusz

Gotowe prace proszę przynieść do świetlicy szkolnej.