Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Projekt - Moda z czasów "Quo vadis"

Projekt - Moda z czasów "Quo vadis"

Włączając się w Narodowe czytanie Quo vadis  biblioteka szkolna w dniu 13 grudnia 2016r zorganizowała imprezę czytelniczą na forum szkoły. Uczniowie z wszystkich klas czytali fragmenty Quo vadis . Podczas tej imprezy podsumowano efekty projektu szkolnego „Moda z czasów Quo vadis”. Projekt miał formę konkursu . Każda klasa wytypowała jedną osobę i wspólnie przygotowali koncepcję i wykonanie stroju z okresu antycznego, przybliżającego klimat sienkiewiczowskiej lektury.

Pokaz mody poprzedzony wstępem konferansjera na temat Sienkiewicza i jego twórczości. Reprezentanci poszczególnych klas  prezentowali stroje z czasów epoki sienkiewiczowskiej lektury. Wszystkie klasy przygotowały piękne stroje, które wzbudzały podziw publiczności i zachwyt komisji. Pokazy odbywały się przy muzyce” Quo vadis Domine - Michała Bajora”. W trakcie obrad komisji młodzież obejrzała fragmenty filmu Quo vadis.

Komisja w składzie : przewodnicząca -dyrektor szkoły - Anna Bulera - Sasin, członkowie : Eliza Bugajska, Małgorzata Gomuła, Renata Laskowska, Jolanta Rak

Przyznała 5 nagród :      I miejsce – dwóch reprezentantów klasy Ic

II miejsce – 3b ex aequo – 3c

III miejsce – 2c

Nagroda publiczności -3d

Przyznano więcej nagród niż zaplanowano, ponieważ doceniono wysiłek
i porównywalny wkład pracy w przygotowania strojów.